Święta Wielkiej Nocy w Sądeckim Skansenie

Najpiękniejsza sądecka procesja

W atmosferze zadumy i w poszukiwaniu egzystencjalnych odpowiedzi przygotowujemy się do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W scenerii galicyjskiej wsi wśród wielobarwnych kwiatowych palm, bogato zdobionych lachowskich strojów witamy Pana w Jerozolimie. W tradycji ludowej Niedziela Męki Pańskiej zwana była też Kwietną lub Wierzbną, z wyjątkowym pietyzmem odtworzona zostanie dla gości procesja będąca obrazem duchowego bogactwa i zaangażowania sądeckiej wspólnoty w dziele Jezusa Chrystusa. Według dawnych obrzędów figura Pańska zostanie przewieziona na barkach osiołka wokół zabytkowego kościoła pod wezwaniem  Świętego Piotra i Pawła. Zapraszamy Państwa serdecznie z bliskimi i całymi rodzinami.

Gościniec Galicyjski Zaprasza na Jarmark Wielkanocny

Po procesji i wydarzeniach towarzyszących Niedzieli Palmowej w Skansenie, zapraszamy Państwa serdecznie na spacer do pobliskiego Miasteczka Galicyjskiego na Jarmark Wielkanocny. Odszukajmy razem świątecznego ducha w galicyjskich uliczkach i straganach.

Zapraszamy!

 Program Niedzieli Palmowej w Skansenie.

9.00 – Msza św. w kościele  pod wezwaniem Piotra i Pawła z uroczystą procesją z figurą Chrystusa na osiołku (nawiązanie do dawnego obrzędu)

10.00 – Konkurs  „Tradycyjna palma  wielkanocna”

10.00 – 13.00 – Warsztaty malowania pisanek /”Chata przed wsią” – budynek  obok biura skansenu, warsztaty wyrobu tradycyjnych palm /”Chata przed wsią” – budynek obok biura skansenu, pokaz pieczenia  baranków i bab wielkanocnych /dom młynarza  z Kamienicy nr 74/, pokaz wyrobu kołatek wielkanocnych /zagroda kolonistów niemieckich  nr 68.

 

Loading...

Podziel się

Udostępnij znajomym!

Shares