Kawiarnia w Ratuszu

U nas dowiesz się, co to znaczy pyszna kawa!

W sercu Miasteczka Galicyjskiego – strzelistym ratuszu wzniesionym według projektu magistratu w Starym Sączu, którego budowę rozpoczęto na początku XIX w., ale po pożarze nigdy nie dokończono – mieści się Kawiarnia Galicyjska. W wysokim holu wypełnionym zapachem świeżo parzonej kawy i kojącymi dźwiękami muzyki, spotykają się mieszkańcy i turyści, szukając chwili wytchnienia w tym historycznym zakątku. Atmosferę dopełniają okna, przez które wpada ciepłe popołudniowe światło, dodając nostalgii do pejzażu.

Jedyna taka kawiarnia w Nowym Sączu...

W naszej kawiarni, serwujemy słodkie specjały, które cieszą podniebienie i przenoszą naszych gości do czasów galicyjskiego miasteczka. Nasz domowy sernik i szarlotka to prawdziwe kulinarne podróże w czasie.

Oferujemy również najwyższej jakości, aromatyczną kawę przygotowywaną na wiele sposobów, koktajle pełne witamin, świeżo wyciskane soki oraz różnorodne herbaty. Nasze rozbudowane i tradycyjnie zdrowe menu sprawia, że kawiarnia jest idealnym miejscem dla smakoszy oraz osób pragnących delektować się prawdziwą rozkoszą dla swoich kubków smakowych.

Regionalne trunki i napoje

Zapraszamy do naszej kawiarni, gdzie możesz delektować się wyjątkowymi regionalnymi winami z Winnicy Grórek oraz Winnicy Chodorowa. Te wina są owocem pasji i tradycji, charakteryzują się doskonałym smakiem i aromatem, który przenosi Cię wprost do malowniczych winnic Galicji.

Jeśli preferujesz coś bezalkoholowego, mamy również dla Ciebie regionalne soki prosto z tłoczni maurera. Te świeże soki zachwycają naturalnym smakiem i aromatem owoców z okolicznych sadów.

A dla miłośników mocniejszych trunków proponujemy tradycyjną Łącką śliwowicę, która jest prawdziwą perełką lokalnej destylacji. Jej intensywny smak i aromat są niezapomnianym doznaniem dla podniebienia.

Przyjdź do naszej kawiarni i odkryj bogactwo smaków Galicji w każdym łyku. Pozwól sobie na chwilę relaksu i podróż przez regionalne smaki w magicznym wnętrzu naszej kawiarni.

Godziny pracy

Niedz. – Czw.: 11:00 – 22:00
Pt. – Sob.: 11:00 – 23:00

Rezerwacje