Niedziela – niewątpliwie dzień przeznaczony na wypoczynek i relaks po całym tygodniu pracy. Dzień w którym nabieramy siły przed nowymi wyzwaniami jakie czekają Nas w nadchodzącym tygodniu. Niedziela jest dniem leniwym, jednak spędzenie czasu w gronie najbliższych jest niemal obowiązkowe. Teraz kiedy królują w naszym kalendarzu niedziele niehandlowe, podpowiadamy jak spędzić niedzielne popołudnie? Jak zorganizować czas na ten dzień? Jakie atrakcje możemy zafundować Nam i swoim bliskim?

jak spędzić niedzielne popołudnie

Aktywne niedzielne popołudnie

Piękny dzień, słońce na horyzoncie, temperatura sprzyja niedzielnej regeneracji sił. Szczególnie kiedy pracujesz „za biurkiem” i Twój tryb pracy jest siedzący postaw na aktywne niedziele. Bezsprzecznie odrobina ruchu nikomu nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie… Ruch poprawia Nasze samopoczucie, jest korzystne dla zdrowia i zapobiega wielu chorobom. Aktywna niedziela to zbawienie dla naszego organizmu. Osoby, które pracują fizycznie, liczą na błogie lenistwo na kanapie. Jednak niedzielne popołudnie przed telewizorem nie będzie sprzyjać pielęgnowaniu więzi rodzinnej i spędzaniu czasu z bliskimi. Spokojny spacer czy wycieczka w góry to nie jest ogromny wyczyn, ale jakże ważny i bardzo korzystny. Ponadto wycieczka rowerowa, wspomniany spacer czy zwiedzanie najbliższych atrakcji to  idealnie spędzony czas z wymiernymi korzyściami dla wszystkich.

Atrakcje w najbliższej okolicy – czyli jak spędzić niedzielne popołudnie

Kiedy już mamy za Sobą poranne rytuały warto zaplanować najbliższe popołudnie. Kiedy jesteśmy przed obiadem i nie mamy chęci – jak to w niedziele bywa do gotowania wybierzmy się całą rodziną na obiad. W Miasteczku Galicyjskim znajduje się restauracja Nowy Sącz, która oferuje lokalną i staropolską kuchnię. Nic nie kojarzy Nam się z niedzielą jak rosół oraz  ziemniaki z kotletem schabowym i kapustą a na koniec pyszny kompot z sezonowych owoców. To połączenie, które każdemu przypadnie do gustu – szczególnie w niedziele. Po obiedzie, kiedy mamy mnóstwo siły warto wybrać się do Skansenu, który mieści się w bliskim sąsiedztwie Miasteczka Galicyjskiego. Klimat tamtejszego miejsca i wygodna utwardzona ścieżka pozwolą na spacer wśród drzew, blisko natury, gdzie można dotlenić organizm i odpocząć od zgiełku miasta. Dzieci spędzą niedzielne popołudnie poznając ciekawą historię życia codziennego naszych przodków.

Czas na podsumowanie…

Spędzanie czasu z najbliższymi to wartościowy i bezcenny czas, którego Nam nikt nie zabierze. Pielęgnowanie więzi rodzinnych w pięknych warunkach przyrody to odpowiedź na pytanie jak spędzić niedzielne popołudnie. Zachęcamy wszystkich do wykorzystania pięknego lata.
Loading...

Podziel się

Udostępnij znajomym!

Shares