Karczma NOVA.Galicja – pyszne dania regionalne

Karczma NOVA.Galicja – pyszne dania regionalne
Karczma NOVA.Galicja mieści się w budynku będącym repliką karczmy żydowskiej z Orawki z przełomu XIX i XX wieku. Choć obiekt jest jedną z rekonstrukcji tworzących nowosądeckie Miasteczko Galicyjskie, jego wierny oryginałowi wygląd, wystrój wnętrz i panujący w nich klimat przenoszą do czasów, kiedy na rozstajach dróg, w każdej wsi i mieścinie czekała na złaknionych strawy i napitku mieszkańców oraz zmęczonych wędrowców gościnna karczma.

Karczma w Nowym Sączu

Zależy nam, by przekraczając progi Karczmy, nasi goście wybrali się z nami w podróż po smakach Galicji. Wehikułem jest nasze menu, którego podstawą są receptury zaczerpnięte z kuchni grup etnicznych zamieszkujących nasz region w okresie panowania cesarza Franciszka Józefa I oraz dania wywodzące się z kuchni austriackiej, niemieckiej i węgierskiej – wszystko zaś harmonijnie połączone z elementami współczesnej sztuki kulinarnej.
Na naszych stołach znajdziecie więc Państwo specjały kuchni polskiej i regionalnej – bulion z trzech mięs, kwaśnicę z wędzonym żebrem, żur, ręcznie lepione pierogi, placki ziemniaczane, pstrąga, wątróbkę czy tradycyjnego schabowego z kapustą i ziemniakami.

Szlachetne dania i wyjątkowy smak

Wśród aromatycznych mięsiw znajdą Państwo gicz jagnięcą, wyborne policzki wołowe, wolno pieczone żeberka czy golonkę. Na uwagę zasługuje Kotlet Karczmiarza, który zaskakuje naszych gości swoim rozmiarem. Kotlet Karczmiarza to imponujące danie, które składa się z gigantycznego kotleta, o wadze aż 400 gramów, przybranego serem i chrupiącym bekonem. To prawdziwy rarytas dla miłośników solidnych posiłków.

Kuchnia, którą pokochasz

Uzupełnieniem dla mięsnych specjałów jest szeroki wybór dodatków w postaci warzyw, kasz, ryżu czy znakomitych świeżych sałat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, skomponowaliśmy również smakowite i zdrowe zestawy dla najmłodszych. Doskonałym zwieńczeniem obfitego posiłku będzie natomiast jeden z naszych deserów – serwowany w Karczmie lub Kawiarni w Nowym Sączu zlokalizowanej w budynku ratusza.

od niedzieli do czwartku: 10:00 - 22:00
piątek, sobota: 10:00 - 23:00
• (ostatnie zamówienie przyjmujemy na pół godziny przed zamknięciem kuchni
w Wielki Czwartek: do 22:00
w dni Świąteczne: do 20:00

Godziny pracy

Niedz. – Czw.: 11:00 – 22:00
Pt. – Sob.: 11:00 – 23:00