Fundacja

" Żyj aktywnie"

 

Fundacja Żyj Aktywnie , szuka talentów sportowych u dzieci i młodzieży i je rozwija,  uczy postaw patriotycznych, wzmacnia więzy rodzinne.

Organizujemy  pikniki  patriotyczne  w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu z okazji najważniejszych  Polskich Świąt Narodowych dla całych rodzin.

Zapraszamy sądeczan i mieszkańców okolicznych miejscowości do wspólnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości i Święta  Wojska Polskiego oraz Dnia Flagi.

Naszym głównym celem w tym zakresie jest  umożliwienie każdemu udziału w uroczystych obchodach rocznicowych i celebrowania ich w godny sposób. Forma pikniku ma budować więzy rodzinne, a także umożliwiać integrację międzypokoleniową. W prosty sposób chcemy przedstawiać najważniejsze wydarzenia w historii naszego kraju, tak aby każdy zrozumiał ich doniosłość i wpływ na losy naszego narodu. Zapoznajemy  dzieci i młodzież z historią Polski i rozbudzamy w nich patriotyzm. Przedstawiamy przeszłość w formie inscenizacji i wykładów historycznych, koncertów pieśni patriotycznych, występów zespołów regionalnych, czy kiermaszów  rękodzieła ludowego.

Żyj aktywnie czyli zadbaj o zdrowie , kondycję i aktywność od najwcześniejszych lat.

W czasie wakacji i ferii zimowych  organizujemy w Ośrodku Narciarskim Ryterski Raj w Rytrze kolonie i pół kolonie dla najmłodszych. Uczymy jazdy na nartach przez cały rok. Nauka odbywa się poprzez zabawę,  w małych 4-5 osobowych grupach. Co najważniejsze, szkolenia narciarskie i snowboardowe prowadzone są przez instruktorów z uprawnieniami PZN, MENiS, SITN i SITS. Wierzymy, że tylko poprzez sport możemy odciągnąć dzieci od złych nawyków, zadbać o ich prawidłowy rozwój fizyczny, uczyć ich dyscypliny oraz odpowiedzialności za siebie i innych.

Dane:

Fundacja Żyj Aktywnie

33-300 Nowy Sącz

Ul. Królowej Jadwigi 34

NIP; 734-352-24-34, KRS ; 0000483692

 

Statut:

Statut do pobrania w formacie PDF

Loading...