ŚWIĘTO HERBATY

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaka jest historia herbaty? Dlaczego ktoś postanowił parzyć liście krzewu herbaty w wodzie?

Otóż jedna z Chińskich legend głosi, że mityczny Cesarz Shennong w 2737 roku przed naszą erą, ze względów zdrowotnych pił wyłącznie gorącą wodę, pewnego razu gdy odpoczywał w ogrodzie do jego garnuszka z wodą wpadło kilka liści nieznanego dotąd krzewu. Woda z dodatkiem nieznanych liści miała bardzo przyjemny aromat, a jak się później okazało smak również!

Być może to ten przypadek zadecydował o tym, iż herbata stała się jednym z najbardziej popularnych napoi na świecie.

PROGRAM:

15 Grudnia w Miasteczku Galicyjskim będziemy obchodzić międzynarodowe święto herbaty!

Dowiemy się jak powstaje, w jaki sposób ją parzyć aby jej aromat i właściwości były idealne, oraz jaki rodzaj herbaty jest odpowiedni dla naszego organizmu.

W tym dniu nie zabraknie również atrakcji dla koneserów win. Na naszych stołach zagoszczą trunki prosto z Francji, Włoch a także Węgier.

To niedzielne popołudnie uświetni nam klimatyczna, subtelna muzyka płynąca prosto z serca profesjonalnych wokalistek. Na naszej scenie zagości Laura Szafrańska, która wraz ze swoim siostrami w zespole El Saffron dotarły aż to finału programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, towarzyszyć jej będzie Edyta Mróz, młoda bardzo utalentowana wokalistka.

Startujemy o 16:00 nie może Was zabraknąć !  Wejście 10 zł w cenie lampka wina lub filiżanka aromatycznej herbaty, oraz kawałek świeżo pieczonego ciasta.

Loading...

Podziel się

Udostępnij znajomym!

Shares