W ostatnich dniach sprzyjająca pogoda zachęca do spędzania miłych chwil na zewnątrz. Prognozy są obiecujące, a słońce nie opuści Nas tak prędko. Warto w takich momentach zaplanować doskonałe atrakcje dla rodziny w Nowym Sącz. Podpowiadamy jak spędzić czas z dziećmi, oraz z przyjaciółmi w Nowym Sączu i okolicach. 

Atrakcje dla rodzin w Nowym Sączu

Formy aktywności wybierane przez dziecko

 

Istnieje mnóstwo sposobów na spędzenie czasu z rodziną. Często wybieramy formę spędzenia czasu taką jaką preferuje Nasza pociecha. Jest to prawidłowe działanie, jednak warto też pokazać takie formy, które nasze dziecko nie zna. Najbardziej spopularyzowane i jak najbardziej odpowiednie to wyjście na rower. Mnóstwo ścieżek rowerowych, Velo Dunajec, czy Pumptruck, który pozwala na bezpieczne przeżywanie przygód na rowerze. To idealny wybór dla rodzin z dziećmi. Możemy również pokazać dzieciom liczne parki, które są doskonale wyposażone w rolowiska, zjeżdżalnie, pajączki czy huśtawki. Taka forma pozwala na poznawaniu rówieśników i przebywania w grupie co jest niezwykle ważne w rozwoju dziecka. Warta wspomnienia i odwiedzin jest fontanna na płycie Rynku Nowosądeckiego w której można schłodzić się w upalne dni. Kiedy na zewnątrz pogoda nie sprzyja lub chcemy się schować przed promieniami słonecznymi warto wybrać miejsca pod zadaszeniem, których też nie brakuje w Naszej okolicy. Wartym wspomnienia jest ścianka wspinaczkowa czy popularne bajko landy mieszczące się na terenie niemal każdej galerii.

Jako rodzice zapewnijmy doskonałą atrakcję dla całej rodziny

 

Warto mieć na uwadze, że dzieci chcą spędzać czas wolny bawiąc się dlatego wybierają aktywne formy. Jednak nie znają wszystkich miejsc. Idealnym pomysłem jest pogodzenie zabawy wraz z nauką. Jeżeli chcemy w dzieciach wzbudzić chęć poznania dawnych czasów, uświadomić dzieciom jak żyli Nasi przodkowie warto odwiedzić Skansen Nowy Sącz. Miejsce, które stanowi doskonałą atrakcję dla całej rodziny i pozwala na zbliżenie się do historii. Miasteczko Galicyjskie to staranie odwzorowane budynki rodem z XIX i XX w. A mieszczący się obok skansen pokazuje jak żyli, gdzie się uczyli i jak wyglądała codzienność Naszych przodków. Można u Nas skosztować również tradycyjnych dań z regionalnych produktów.

atrakcje dla rodzin w nowym sączu 2

 

Sądecczyzna jest bardzo bogatą ofertą w atrakcje i formy spędzania wolnego czasu. Jednym z gorszych pomysłów jest spędzanie czasu z rodziną w domu. Atrakcyjna okolica pozwala na spędzenie czasu z rodziną niezależnie od budżetu. Tylko od Nas zależy jak zorganizujemy ten czas – a możliwości są ogromne.

Loading...

Podziel się

Udostępnij znajomym!

Shares