„CZTERY PORY ROKU” – ZAPROSZENIE NA WERNISAŻ


Gościniec Galicyjski i Kawiarnia Galicyjska mają ogromną przyjemność zaprosić Pańswa na wernisaż prac Kazimierza Twardowskiego – artysty, malarza, mistrza akwareli.

Na wystawie prac zaprezentowane zostaną utwory malarstwa o tematyce zwiąanej z porami roku. Różne techniki, różne wrażenia, ten sam artysta.

Kilka słów o autorze

Artysta urodził się w Olszance, Gmina Podegrodzie. Ukończył liceum plastyczne w Tarnowie i studia na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Toruniu, uzyskując w 1977 roku dyplom z malarstwa z wynikiem celującym.

Po zakończeniu nauki wrócił na Sądecczyznę i zamieszkał w Naszczowicach. Główną tematyką jego obrazów jest pejzaż z całym bogactwem zmieniających się form i kolorów. Artysta pracuje w różnych technikach malarskich, ale najpełniej wypowiada się w akwareli. Uważany jest za jednego z mistrzów malarstwa akwarelowego posiadającego swoją wypracowaną, niezaprzeczalną pozycję w gronie artystów. Jest gorącym zwolennikiem ochrony naturalnego krajobrazu rodzinnej gminy. W domu artysty w Naszacowicach funkcjonuje galeria autorska dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

 Artysta planuje utworzenie tu miejsca spotkań artystów z całego świata.

Obrazy Kazimierza Twardowskiego są prezentowane na wystawach i w galeriach w Polsce, Niemczech, Austrii, Słowenii, Holandii, Belgii, Japonii, Kanadzie, Meksyku i Norwegii.

/źródło: http://www.podegrodzie.pl/pl/642/0/kazimierz-twardowski.html/


Gdzie i kiedy?

Wernisaż rozpocznie się 30 lstopada 2021 r. o godzinie 18:00
w Kawiarni Galicyjskiej (ratusz w Miasteczku Galicyjskim)


ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ, Gościniec Galicyjski, Gospoda Galicyjska, kawiarnia galicyjska, Noclegi, Restauracja w Miasteczku Galicyjskim, Gościniec Galicyjski, Miasteczko Galicyjskie, noclegi, dobre jedzenie, styl i klimat, dobra restauracja, dobra kawiarnia, smaczna kawa, czyste pokoje, polecane pokoje, spokojna okolica, Nowy Sącz, wesele, wesela, uroczystości rodzinne, wymajem sali, miejsce na szkolenia, konferencje prasowe, komunie, stypy, komunia święta, wynajem sali, uroczystosci weselne, gdzie się zatrzymać

 

Podobne publikacje